KONST / Litografier / Färglitografi 10482159
nr 1048 2159
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, Esaias Thorén (1901-1981), 167/310, signerad. -56, motivet: 51x38
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 8 augusti 2016
kl 18:17:38
350 kr
600 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
800 kr
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén